RosarioSIS - en to bg_BG translation catalogue (1380 entries)

en:  w/Custom
bg_BG:  - инд.

en: %N now has a <b>negative balance</b> below the allowed minimum.  Please send in the negative balance plus %T.  THANK YOU!
bg_BG: %N вече е с <b>отрицателен баланс</b> под разрешения минимум. Моля изпратете отрицателния баланс плюс %T. Благодарим!

en: %N now has a <b>negative balance</b> in %h lunch account. Please send in the negative balance plus %T.  THANK YOU!
bg_BG: %N вече е с <b>отрицателен баланс</b> по %h сметка за обяд. Моля изпратете отрицателния баланс плюс %T. Благодарим!

en: %N's lunch account is getting low.  It's estimated that %g needs about a %T current balance to finish the year with a zero balance.  Please send in the requested amount with %h reminder slip.  THANK YOU!
bg_BG: Наличността по сметката за обяд на %N намалява. Калкулацията показва, че %g има нужда от текуща баланс %T за да завърши учебната година с нулев баланс. Моля изпратете исканата сума с %h разписка. Благодарим!

en: %N's lunch account is getting low.  Please send in at least %P with %h reminder slip.  THANK YOU!
bg_BG: Наличността по сметката за обяд на %N намалява. Моля добавете поне %P с %h разписка. Благодарим!

en: %Y Years %m Months %d Days
bg_BG: %Y години %m месеци %d дни

en: %d %s was found. | %d %s were found.
bg_BG[0]: Намерен резултат: %d %s.
bg_BG[1]: Намерени резултати: %d %s.

en: %d new referral | %d new referrals
bg_BG[0]: %d нов доклад
bg_BG[1]: %d нови доклада

en: %d%% Done
bg_BG: %d%% Готов

en: %s Breakdown
bg_BG: %s разбивка

en: %s Categories
bg_BG: категория за %s

en: %s Category
bg_BG: категория за %s

en: %s Day
bg_BG: %s Ден

en: %s Handbook
bg_BG: %s Учебник

en: %s Honor Roll
bg_BG: %s Списък с отличия

en: %s ID
bg_BG: %s Ид.номер

en: %s Item
bg_BG: артикул за %s

en: %s Items
bg_BG: артикула за %s

en: %s List
bg_BG: %s Списък

en: %s Login
bg_BG: %s Влизане

en: %s file missing or wrong permissions.
bg_BG: Файлът %s липсва или е с неправилни права за достъп.

en: %s in %s
bg_BG: %s в %s

en: %s is assigned to the profile %s.
bg_BG: %s е присвоен за профил %s.

en: %s of grade
bg_BG: %s от оценка

en: %s this year
bg_BG: %s тази година

en: %s version %s
bg_BG: %s версия %s

en: %s was too long. It was truncated to fit in the field.
bg_BG: %s е твърде дълго. Беже отрязано, за да се събере в полето.

en: %s, a date field, was not a valid date. This value could not be saved.
bg_BG: Полето за дата %s не съдържа валидна дата. Стойността не може да се запази.

en: %s, a numerical field, contained non-numerical characters. These characters were removed.
bg_BG: Числовото поле %s съдържа нечислови символи. Символите бяха премахнати.

en: (%d seats)
bg_BG: (%d места)

en: A user with that username already exists. Choose a different username and try again.
bg_BG: Потребител с това потребителско име вече съществува. Изберете друго потребителско име и опитайте отново.

en: ADA
bg_BG: СДП

en: About
bg_BG: Относно

en: Abs<br />YTD / MP
bg_BG: Отс.<br>От.н.г. / ПО

en: Absence Code
bg_BG: Код за отсъствие

en: Absence Reason
bg_BG: Причина за отсъствието

en: Absence Summary
bg_BG: Обобщена информация за отсъствията

en: Absence records were added for the selected students.
bg_BG: Записи за отсъствия бяха добавени за избраните учащи.

en: Absences
bg_BG: Отсъствия

en: Absences in %s
bg_BG: Отсъствия в %s

en: Absences this year
bg_BG: Отсъствия тази година

en: Absent
bg_BG: Отсъства

en: Access Log
bg_BG: Журнал за достъпа

en: Access Log cleared.
bg_BG: Дневникът на достъпа е изчистен.

en: Account ID
bg_BG: Номер сметка

en: Account Information
bg_BG: Информация за профила

en: Account Status
bg_BG: Състояние на сметката

en: Accounting
bg_BG: Счетоводство

en: Accounts
bg_BG: Сметки

en: Activate
bg_BG: Активиране

en: Activated
bg_BG: Активен

en: Active
bg_BG: Активен

en: Activities
bg_BG: Извънкласни дейности

en: Activity | Activities
bg_BG[0]: извънкласна дейност
bg_BG[1]: извънкласни дейности

en: Activity Report
bg_BG: Отчет дейности

en: Add
bg_BG: Добавяне

en: Add / Drop Report
bg_BG: Очет Добавени / Опаднали

en: Add Absence to Periods
bg_BG: Добавяне на отсъствие за периоди

en: Add Absences
bg_BG: Добавяне отсъствия

en: Add Absences to Selected Students
bg_BG: Добавяне отсъствия на избраните учащи

en: Add Activity
bg_BG: Добавяне на извънкласна дейност

en: Add Activity to Selected Students
bg_BG: Добавяне на извънкласна дейност за избраните учащи

en: Add Comment
bg_BG: Всички коментари

en: Add Courses to Selected Students
bg_BG: Добавяне на курсовете към избраните учащи

en: Add Fee to Selected Students
bg_BG: Добавяне такса за избраните учащи

en: Add Payment to Selected Students
bg_BG: Добавяне плащане за избраните учащи

en: Add Referral
bg_BG: Добавяне на доклад

en: Add Referral for Selected Students
bg_BG: Добавяне на доклад за избраните учащи

en: Add Request to Selected Students
bg_BG: Добавяне заявка към избраните учащи

en: Add Selected Parents
bg_BG: Добавяне на избраните родители

en: Add Selected Students
bg_BG: Добавяне на избраните учащи

en: Add a <b>New</b> Address
bg_BG: Добавяне <b>нов</b> адрес

en: Add a <b>New</b> Contact
bg_BG: Добавяне <b>нов</b> контакт

en: Add a Course
bg_BG: Добавяне курс

en: Add a Request
bg_BG: Добавяне заявка

en: Add a Student
bg_BG: Добавяне учащ

en: Add a User
bg_BG: Добавяне потребител

en: Add a User Profile
bg_BG: Добавяне профил

en: Add an <b>Existing</b> Address
bg_BG: Добавяне <b>съществуващ</b> адрес

en: Add an <b>Existing</b> Contact
bg_BG: Добавяне <b>съществуващ</b> контакт

en: Add another marking period
bg_BG: Добавяне на нов период на оценяване

en: Add prefix to username
bg_BG: Добавяне на представка  към потребителското име

en: Address
bg_BG: Адрес

en: Address Field
bg_BG: Поле адрес

en: Address Field Category
bg_BG: Категория поле адрес

en: Address Fields
bg_BG: Полета за адрес

en: Address ID
bg_BG: ID на адреса

en: Address Labels
bg_BG: Етикети с адрес

en: Address contains
bg_BG: Адресът съдържа

en: Addresses
bg_BG: Адреси

en: Administration
bg_BG: Администриране

en: Administrator
bg_BG: Администратор

en: Administrator w/Custom
bg_BG: Администратор-инд.

en: Administrators
bg_BG: Администратори

en: Advanced
bg_BG: Разширено

en: Advanced Report
bg_BG: Сложен отчет

en: Advanced Search
bg_BG: Сложно търсене

en: Affects Class Rank
bg_BG: Влияе на ранга на класа

en: Affects Honor Roll
bg_BG: Влияе на списък отличници

en: Age
bg_BG: Възраст

en: All
bg_BG: Всички

en: All Categories
bg_BG: Всички категории

en: All Contacts
bg_BG: Всички контакти

en: All Courses
bg_BG: Всички курсове

en: All Day
bg_BG: Цял ден

en: All Periods
bg_BG: Всички периоди

en: All Schools
bg_BG: Всички училища

en: All Subjects
bg_BG: Всички предмети

en: Allow Eligibility Posting
bg_BG: Позволяване публикуване на изисквания за извънкласни дейности

en: Allow Teacher Grade Scale
bg_BG: Позволяване учителска скала оценки

en: Allow Teachers to edit gradebook grades for past quarters
bg_BG: Позволяване преподавателите да променят оценки за минали тримесечия

en: Allow Teachers to edit grades after grade posting period
bg_BG: Позволяване преподавателите да променят оценки след период на оценяване

en: Allowed maximum percent in Anomalous grades
bg_BG: Максимално допустим % при необичайни оценки

en: Amount
bg_BG: Сума

en: Amount of Last Deposit
bg_BG: Сума на последна вноска

en: Anomalous Grade | Anomalous Grades
bg_BG[0]: необичайна оценка
bg_BG[1]: необичайни оценки

en: Anomalous Grades
bg_BG: Необичайни оценки

en: Any Value
bg_BG: Всяка стойност

en: Apply to all Periods for this Course
bg_BG: Прилагане към всички периоди на този курс

en: April
bg_BG: Април

en: Are you sure you want to %s that %s?
bg_BG: Сигурни ли сте, че искате да %s този %s?

en: Are you sure you want to add %s?
bg_BG: Сигурни ли сте, че искате да добавите %s?

en: Are you sure you want to add this section?
bg_BG: Сигурни ли сте, че искате да добавите тази секция?

en: Are you sure you want to assign that barcode?
bg_BG: Сигурни ли сте, че искате да присвоите този баркод?

en: Are you sure you want to copy the data for %s to a new school?
bg_BG: Сигурни ли сте, че искате да копирате даннита зе %s в ново училище?

en: Are you sure you want to delete the user profile <i>%s</i>?
bg_BG: Сигурни ли сте, че иската да изтриете профила на потребител <i>%s</i>?

en: Are you sure you want to roll the data for %s to the next school year?
bg_BG: Сигурни ли сте, че искате да пренесете данните за %s към следващата учебна година?

en: Are you sure you want to run the scheduler?
bg_BG: Сигурни ли сте, че искате да стартирате съставянето на графици?

en: Assigned
bg_BG: Дата

en: Assigned Date
bg_BG: Дата на задаване

en: Assigned Date defaults to today
bg_BG: Дата на заданието е днешна дата по подразбиране

en: Assigned date is after due date!
bg_BG: Датата на заданието е след крайния срок!

en: Assigned date is after end of quarter!
bg_BG: Датата на заданието е след края на тримесечието!

en: Assignment | Assignments
bg_BG[0]: задание
bg_BG[1]: задания

en: Assignment Sorting
bg_BG: Подредба на заданията

en: Assignment Type | Assignment Types
bg_BG[0]: тип задание
bg_BG[1]: типа задания

en: Assignment Types
bg_BG: типове задания

en: Assignment as well as the associated Grades
bg_BG: Заданието както и свързаните оценки

en: Assignment is Due
bg_BG: Срокът за предаване на заданието е настъпил

en: Assignment submission is not enabled.
bg_BG: Предаването на задания не е активирано.

en: Assignment submitted.
bg_BG: Заданието е предадено.

en: Assignments
bg_BG: Задания

en: Associate Parents with Students
bg_BG: Посочване родителите на учащ

en: Associate Students with Parents
bg_BG: Свързване родител учащ

en: Associated
bg_BG: Свързан

en: Associated Parent | Associated Parents
bg_BG[0]: асоцииран родител
bg_BG[1]: асоциирани родителя

en: Associated Parents
bg_BG: Асоциирани Родители

en: Associated Students
bg_BG: Свързани учащи

en: Attendance
bg_BG: Присъствие

en: Attendance Chart
bg_BG: Графика на присъствията

en: Attendance Code
bg_BG: Код присъствие

en: Attendance Codes
bg_BG: Кодове за присъствие

en: Attendance Date
bg_BG: Дата на присъствие

en: Attendance Period Teacher
bg_BG: Период на присъствие учител

en: Attendance Room
bg_BG: Присъствия стая

en: Attendance Start
bg_BG: Начало присъствия

en: Attendance Start Date this School Year
bg_BG: Започва тази учебна година от дата

en: Attendance Summary
bg_BG: Обобщен отчет за присъствия

en: Attendance Teacher
bg_BG: Присъствия учител

en: August
bg_BG: Август

en: Auto Pull-Down
bg_BG: Автоматично падащо меню

en: Available Seats
bg_BG: Достъпни места

en: Average
bg_BG: Средно

en: Average Absent
bg_BG: Средни отсъствия

en: Average Attendance
bg_BG: Средни присъствия

en: Average Attendance by Day
bg_BG: Средни присъствия по дни

en: Average Daily Attendance
bg_BG: Средно дневни присъствия

en: Back
bg_BG: Назад

en: Back to Assignments
bg_BG: Обратно къз задания

en: Back to Calendar
bg_BG: Обратно в календара

en: Back to Totals
bg_BG: Назад към обобщените данни

en: Balance
bg_BG: Баланс

en: Banned
bg_BG: Отстранен

en: Barcode
bg_BG: Баркод

en: Base Grading Scale
bg_BG: Основна скала за оценки

en: Basic Search
bg_BG: Просто търсене

en: Begins
bg_BG: Започва

en: Between
bg_BG: Между

en: Birth Day
bg_BG: Ден на раждане

en: Birth Month
bg_BG: Месец на раждане

en: Block
bg_BG: Блок

en: Borderline
bg_BG: На границата

en: Breakdown by Student Field
bg_BG: По групи учащи

en: Breakoff
bg_BG: Граница

en: Browser
bg_BG: Браузър

en: Bus
bg_BG: Автобус

en: Bus Dropoff
bg_BG: Оставяне с автобус

en: Bus Pickup
bg_BG: Вземане с автобус

en: By Period
bg_BG: По периоди

en: C.H.
bg_BG: Ч.К.

en: Calculate Eligibility using Cumulative Semester Grades
bg_BG: Изчисляване допуск на база Общи оценки за семестъра

en: Calculating ...
bg_BG: Изчисляване ...

en: Calendar
bg_BG: Календар

en: Calendars
bg_BG: Календари

en: Call
bg_BG: Позвъняване

en: Can Edit
bg_BG: Запазва

en: Can Use
bg_BG: Ползва

en: Cancel
bg_BG: Отмяна

en: Cancel Sale
bg_BG: Отказ продажба

en: Cash
bg_BG: В брой

en: Category | Categories
bg_BG[0]: категория
bg_BG[1]: категории

en: Category Breakdown
bg_BG: По категории

en: Category Breakdown over Time
bg_BG: По категории и период

en: Cell Phone
bg_BG: Мобилен телефон

en: Certificates
bg_BG: Сертификати

en: Check
bg_BG: Чек

en: Check All
bg_BG: Всички

en: Check Bus Pickup / Dropoff by default
bg_BG: Маркиране по подразбиране на вземане / оставяне с автобус

en: Check the %s page to spot remaining configuration problems.
bg_BG: Отворете страница %s за да проверите за налични проблеми.

en: Checkbox
bg_BG: Отметка

en: Choose
bg_BG: Избиране

en: Choose A User
bg_BG: Избор на потребител

en: Choose a
bg_BG: Избиране

en: Choose a Course
bg_BG: Избиране курс

en: City
bg_BG: Град

en: Class List
bg_BG: Списък на класа

en: Class Pictures
bg_BG: Снимки на класа

en: Class Rank
bg_BG: Ранг на класа по успех

en: Class Rank GPA
bg_BG: Среден успех за ранг на класа

en: Clear All
bg_BG: Изтриване всички

en: Clear Log
bg_BG: Изтриване

en: Clear working student
bg_BG: Премахване текущия учащ

en: Clear working user
bg_BG: Премахване текущия потребител

en: Closed
bg_BG: Затворено

en: Code | Codes
bg_BG[0]: код
bg_BG[1]: кода

en: Code Scale
bg_BG: Скала код

en: Color
bg_BG: Цвят

en: Column
bg_BG: Колона

en: Comment | Comments
bg_BG[0]: коментар
bg_BG[1]: коментара

en: Comment %d
bg_BG: Коментар %d

en: Comment Category
bg_BG: Категория на коментара

en: Comment Code Scale | Comment Code Scales
bg_BG[0]: скала за коментари
bg_BG[1]: скали за коментари

en: Comment Codes
bg_BG: Кодове за коментари

en: Comment Scale
bg_BG: Скала за коментари

en: Comment Scales
bg_BG: Скали за коментари

en: Comments
bg_BG: Коментари

en: Complete Sale
bg_BG: Завършване продажба

en: Completed
bg_BG: Завършен

en: Configuration
bg_BG: Конфигурация

en: Confirm
bg_BG: Потвърждаване

en: Confirm Copy School
bg_BG: Потвърждаване копиране на училище

en: Confirm Delete
bg_BG: Потвърждение на изтриване

en: Confirm Scheduler Run
bg_BG: Потвърждаване съставянето на програми

en: Confirm Successful Installation
bg_BG: Потвърждаване на успешно инсталиране

en: Conflict: Teacher already scheduled for this period.
bg_BG: Конфликт: Учителят вече има насрочено занимание за този период.

en: Contact
bg_BG: Контакт

en: Contact Field
bg_BG: Поле контакт

en: Contact Field Category
bg_BG: Категория поле контакт

en: Contact Fields
bg_BG: Данни за контакт

en: Contact Information
bg_BG: Информация за контакт

en: Contacts
bg_BG: Контакти

en: Contacts at this Address
bg_BG: Контакт с адрес

en: Contacts without an Address
bg_BG: Контакт без адрес

en: Copy
bg_BG: Копиране

en: Copy Calendar
bg_BG: Копиране на календар

en: Copy School
bg_BG: Копиране училище

en: Copy the substitution code and paste it into your text. The code will be dynamically replaced with the corresponding value.
bg_BG: Копирайте кода за замяна и го поставете във вашия текст. Кодът ще бъде заменен динамично със съответстващата стойност.

en: Count
bg_BG: Брой

en: Course | Courses
bg_BG[0]: курс
bg_BG[1]: курса

en: Course End Date
bg_BG: Крайна дата на курса

en: Course List
bg_BG: Списък курсове

en: Course Period | Course Periods
bg_BG[0]: период на курса
bg_BG[1]: периоди на курса

en: Course Period Absences
bg_BG: Отсъствия за периода на курса

en: Course Period ID
bg_BG: ID на периода на курса

en: Course Period with missing attendance data | Course Periods with missing attendance data
bg_BG[0]: период от курса с липсващи данни за присъствия
bg_BG[1]: периода от курса с липсващи данни за присъствия

en: Course Periods
bg_BG: Разписание на курса

en: Course Start Date
bg_BG: Начална дата на курса

en: Course Status
bg_BG: Статус курс

en: Course Title
bg_BG: Название на курса

en: Course to Drop
bg_BG: Курс за напускане

en: Course-specific Comments
bg_BG: Специфични за курса коментари

en: Courses
bg_BG: Курсове

en: Courses to Add
bg_BG: Курсове за добавяне

en: Create Account
bg_BG: Създаване профил

en: Create Assignment Type for Selected Courses
bg_BG: Създаване на тип задание за избраните курсове

en: Create Assignment for Selected Course Periods
bg_BG: Създаване на задание за избраната част на курс

en: Create Attendance Report for Selected Students
bg_BG: Създай отчет за присъствията на избраните учащи

en: Create Class Lists for Selected Course Periods
bg_BG: Създаване списъци на класове за избраните курсови периоди

en: Create Class Pictures for Selected Course Periods
bg_BG: Създаване снимки на класа за избрания курсов период

en: Create Course Period in Moodle
bg_BG: Създаване на период на курса в Moodle

en: Create Grade Lists for Selected Students
bg_BG: Създаване списъци с оценки за избраните учащи

en: Create Honor Roll for Selected Students
bg_BG: Създаване списък с отличия за избраните учащи

en: Create Labels for Selected Students
bg_BG: Създаване на етикети за избраните учащи

en: Create Parent Accounts for Selected Students
bg_BG: Създаване на родителски профили за избраните учащи

en: Create Parent Users
bg_BG: Създаване потребителски профили на родители

en: Create Progress Reports for Selected Students
bg_BG: Създаване отчет за напредъка на избраните учащи

en: Create Reminders for Selected Students
bg_BG: Създаване на напомняния за избраните учащи

en: Create Reminders for Selected Users
bg_BG: Създаване на напомняния за избраните потребители

en: Create Report Cards for Selected Students
bg_BG: Създаване на Доклади за избраните учащи

en: Create Schedules for Selected Students
bg_BG: Създаване на програми за избраните учащи

en: Create Student Account
bg_BG: Създаване профил учащ

en: Create Student in Moodle
bg_BG: Създаване на учащ в Moodle

en: Create Transcripts for Selected Students
bg_BG: Създаване справка за избрания учащ

en: Create User Account
bg_BG: Създаване профил потребител

en: Create User in Moodle
bg_BG: Създаване на потребител в Moodle

en: Create new calendar
bg_BG: Създаване нов календар

en: Creation Result | Creation Results
bg_BG[0]: резултат от създаване
bg_BG[1]: резултата от създаване

en: Credit
bg_BG: Кредит

en: Credit Attempted
bg_BG: Избрани кредити

en: Credit Card
bg_BG: Кредитна карта

en: Credit Category
bg_BG: Категория на кредит

en: Credit Earned
bg_BG: Получени кредити

en: Credit Hours
bg_BG: Часове кредити

en: Credits
bg_BG: Кредити

en: Currency Symbol
bg_BG: Символ за валута

en: Current Password
bg_BG: Сегашна парола

en: Current Student
bg_BG: Текущо избран учащ

en: Custody
bg_BG: Попечител

en: Custom
bg_BG: Индидивуални

en: Daily
bg_BG: За деня

en: Daily Absences this quarter
bg_BG: Дневни отсъствия за това тримесечие

en: Daily Attendance
bg_BG: Присъствия за деня

en: Daily Menus
bg_BG: Дневни менюта

en: Daily Summary
bg_BG: Дневен обобщен отчет

en: Daily Totals
bg_BG: Общи суми за деня

en: Daily Transactions
bg_BG: Транзакции за деня

en: Dashboard
bg_BG: Дъска

en: Data Type
bg_BG: Тип данни

en: Database Backup
bg_BG: Архивиране на базата данни

en: Date
bg_BG: Дата

en: Date Export Format
bg_BG: Формат на дати при експорт

en: Date Format
bg_BG: Фрмат на датата

en: Date Posted
bg_BG: Дата публикуване

en: Date of Last Deposit
bg_BG: Дата на последна вноска

en: Day | Days
bg_BG[0]: ден
bg_BG[1]: дни

en: Day Comment
bg_BG: Коментар за деня

en: Day With Upcoming Events | Days With Upcoming Events
bg_BG[0]: ден с предстоящи събития
bg_BG[1]: дни с предстоящи събития

en: Days
bg_BG: Дни

en: Days Absent
bg_BG: Отсъствени дни

en: Days Possible
bg_BG: Възможни дни

en: Days until ungraded assignment grade appears in Parent/Student gradebook views
bg_BG: Брой дни преди оценката от неоценените задания да се появят в бележника видим от Родители/Учащи

en: Deactivate
bg_BG: Деактивиране

en: Debit
bg_BG: Дебит

en: Debit Card
bg_BG: Дебитна карта

en: December
bg_BG: Декември

en: Default
bg_BG: По подразбиране

en: Default %s comment code
bg_BG: Код на коментар по подразбиране за %s

en: Default Calendar for this School
bg_BG: Календар по подразбиране за това училище

en: Default Points
bg_BG: Точки по подразбиране

en: Default Theme
bg_BG: Подразбираща се тема

en: Default for Teacher
bg_BG: Подразбиране за преподавател

en: Default is Full Day
bg_BG: По подразбиране <b>Цял ден</b>

en: Default is Full Day if Copy Calendar is N/A.
bg_BG: По подразбиране е <b>Цял ден</b> ако Copy Calendar не е зададен.

en: Delete
bg_BG: Изтриване

en: Delete Account
bg_BG: Изтриване профил

en: Delete Current Schedules
bg_BG: Изтриване на настоящите програми

en: Delete Duplicate Attendance
bg_BG: Изтриване на дублирани присъствия

en: Delete this calendar
bg_BG: Изтриване на този календар

en: Demographics
bg_BG: Демография

en: Deposit
bg_BG: Депозит

en: Description
bg_BG: Описание

en: Detail
bg_BG: Детайл

en: Detailed View
bg_BG: Детайлен изглед

en: Did not receive
bg_BG: Не получи

en: Disable login alerts
bg_BG: Изключване съобщения при влизане

en: Disabled
bg_BG: Блокирано

en: Discipline
bg_BG: Дисциплина

en: Discipline Log
bg_BG: Дневник по дисциплината

en: Discount
bg_BG: Отстъпка

en: Display Columns
bg_BG: Показвани колони

en: Display Mailing Address
bg_BG: Показване пощенски адрес

en: Display Name
bg_BG: Име, което да се показва

en: Display Options
bg_BG: Настройки изглед

en: Display Options Format
bg_BG: Като формата за показване

en: Display student search screen
bg_BG: Показване екран търсене учащи

en: Displaying %d through %d
bg_BG: Показване %d до %d

en: Do not enroll after this school year
bg_BG: Без записване след тази учебна година

en: Do not forget to update the $DefaultSyear to '%d' in the config.inc.php file when ready.
bg_BG: Не забравяйте да актуализирате $DefaultSyear на '%d' във файла config.inc.php, когато сте готови.

en: Do not forget to update the default school year to '%d' from <a href="%s" target="_blank">your account</a> when ready.
bg_BG: Не забравяйте да актуализирате учебната година по подразбиране на $%d' от <a href="%s" target="_blank">вашия профил</a> когато приключите.

en: Don't use
bg_BG: Не използвайте

en: Done.
bg_BG: Готов.

en: Down
bg_BG: Надолу

en: Download
bg_BG: Изтегляне

en: Download Backup File
bg_BG: Запазване на архивен файл

en: Download backup files periodically in case of system failure.
bg_BG: Периодично запазвайте архиви от базата данни за случай на авария.

en: Dr
bg_BG: Др.

en: Drop
bg_BG: Отписан

en: Drop Code
bg_BG: Код за отписване

en: Drop Course for Selected Students
bg_BG: Напускане избрания курс от избраните учащи

en: Drop Date
bg_BG: Дата на отпадане

en: Dropped
bg_BG: Отстранен

en: Due
bg_BG: Дължимо

en: Due Date
bg_BG: Срок за предаване

en: Due Date defaults to today
bg_BG: Крайният срок по подразбиране е днешна дата

en: Due date is after end of quarter!
bg_BG: Крайният срок е след края на тримесечието!

en: Due date is before assigned date!
bg_BG: Крайният срок е преди датата на заданието!

en: Duplicate Attendance Record
bg_BG: Дублиран запис за присъствие

en: E/C
bg_BG: Д/К

en: Earlier %s Sale
bg_BG: Предишна продажба на %s

en: Earlier %s Sales
bg_BG: Предишни продажби на %s

en: Earlier Transaction | Earlier Transactions
bg_BG[0]: предишна транзакция
bg_BG[1]: предишни транзакции

en: Edit
bg_BG: Редактиране

en: Eligibility Activities
bg_BG: Допуск дейности

en: Eligible
bg_BG: Допустими

en: Email
bg_BG: Имейл

en: Email Address
bg_BG: Имейл адрес

en: Email Referral to
bg_BG: Изпращане на доклада до

en: Email Text
bg_BG: Текст на имейл

en: Embed Link
bg_BG: Вграждане на връзка

en: Emergency
bg_BG: Спешен

en: Enable Anonymous Grade Statistics for Administrators and Teachers
bg_BG: Позволяване анонимна статистика на оценките за администратори и преподаватели

en: Enable Anonymous Grade Statistics for Parents and Students
bg_BG: Позволяване анонимна статистика на оценките за родители и учащи

en: Enable Assignment Submission
bg_BG: Позволяване изпращане на задания

en: Enable Legacy Contact Information
bg_BG: Позволяване допълнителна информация за контакт

en: Ends
bg_BG: Свършва

en: Enrolled
bg_BG: Включен

en: Enrollment
bg_BG: Записване

en: Enrollment Code | Enrollment Codes
bg_BG[0]: код за записване
bg_BG[1]: кода за записване

en: Enrollment Codes
bg_BG: Кодове на записване

en: Enrollment Date
bg_BG: Дата на записване

en: Enrollment End Date
bg_BG: Крайна дата на записване

en: Enrollment Record | Enrollment Records
bg_BG[0]: запис за записване на учащ
bg_BG[1]: записа за записване на учащи

en: Enrollment Start Date
bg_BG: Начална дата на записване

en: Enter 0 so you can give students extra credit
bg_BG: Въведете 0 за да може да дадете допълнителни кредити на учащите

en: Enter Eligibility
bg_BG: Въвеждане на изисквания за извънкласни дейности

en: Enter an asterisk (*) to excuse student
bg_BG: Въведете звезда (*) за да извините учащия

en: Entry Date
bg_BG: Дата на въвеждане

en: Entry Times
bg_BG: Часове

en: Error
bg_BG: Грешка

en: Estimate for year end
bg_BG: Очаквана стойност за края на годината

en: Event | Events
bg_BG[0]: събитие
bg_BG[1]: събития

en: Event Repeat
bg_BG: Повтаряне на събитие

en: Exceed %d%% and Extra Credit Grades
bg_BG: Надвишаващи %d%% и оценки с допълнителни кредити

en: Exclude Ungraded Assignments Not Due
bg_BG: Изключване на неоценени задания с ненастъпил краен срок

en: Exclude Ungraded E/C Assignments
bg_BG: Изключване на неоценени задания за допълнителни кредити

en: Excluded
bg_BG: Изключено

en: Excused
bg_BG: Извинен

en: Excused and Negative Grades
bg_BG: Извинени и отрицателни оценки

en: Expand All
bg_BG: Разгъване всички

en: Expanded View
bg_BG: Разширен изглед

en: Expense | Expenses
bg_BG[0]: разход
bg_BG[1]: разхода

en: Expenses
bg_BG: Разходи

en: Explanation of Comment Codes
bg_BG: Обяснение кодове на коментари

en: Export Pull-Down
bg_BG: Падащо меню за експорт

en: Export list
bg_BG: Експортиране

en: Extra Credit
bg_BG: Допълнителни кредити

en: Fail
bg_BG: Неуспешно

en: Failed Login
bg_BG: Неуспешно влизане

en: Failed Login Attempts Limit
bg_BG: Ограничение на броя неуспешни опити за влизане

en: Failing
bg_BG: Не преминава

en: Family | Families
bg_BG[0]: семейство
bg_BG[1]: семейства

en: February
bg_BG: Февруари

en: Fee | Fees
bg_BG[0]: такса
bg_BG[1]: такси

en: Fees
bg_BG: Такси

en: Female
bg_BG: Женски

en: Field | Fields
bg_BG[0]: поле
bg_BG[1]: полета

en: Field Category | Field Categories
bg_BG[0]: категория поле
bg_BG[1]: категории полета

en: Field Name
bg_BG: Име на полето

en: Fields
bg_BG: Полета

en: File
bg_BG: Файл

en: File Attached
bg_BG: Прикачен файл

en: File Export Type
bg_BG: Тип файл за експорт

en: File invalid or not moveable
bg_BG: Невалиден или непреместваем файл

en: File not uploaded
bg_BG: Фалът не е качен

en: File size > %01.2fMb: %01.2fMb
bg_BG: Размер на файла > %01.2fMb: %01.2fMb

en: Files
bg_BG: Файлове

en: Files not eraseable.
bg_BG: Файловете не могат да бъдат изтрити.

en: Filled
bg_BG: Попълнен

en: Final Grade
bg_BG: Крайна оценка

en: Final Grades
bg_BG: Окончателни оценки

en: Final Grading Percentages
bg_BG: Окончателни проценти на оценяване

en: Find Parents who never logged in
bg_BG: Търсене на родители, които никога не са влизали в системата

en: Find a Course
bg_BG: Намиране курс

en: Find a Student
bg_BG: Намиране на учащ

en: Find a User
bg_BG: Намиране на потребител

en: First Name
bg_BG: Първо име

en: First Name Initial
bg_BG: Първа буква на името

en: Folder not created
bg_BG: Директорията не е създадена

en: Folder not writable
bg_BG: Директорията е само за четене

en: Food Service
bg_BG: Хранене

en: Food Service Account Exists
bg_BG: Сметката за хранене съществува

en: Food Service Account ID
bg_BG: Номер сметка за хранене

en: Food Service Balance
bg_BG: Баланс хранене

en: Food Service Balance minimum amount
bg_BG: Минимален баланс за храна

en: Food Service Balance minimum amount for warning
bg_BG: Баланс за храна за напомняне

en: Food Service Balance target amount
bg_BG: Целеви баланс за храна

en: Food Service Barcode
bg_BG: Баркод хранене

en: Food Service Discount
bg_BG: Отстъпка за хранене

en: Food Service Staff Accounts
bg_BG: Сметки за хранене персонал

en: Food Service Status
bg_BG: Статус хранене

en: For dates: YYYY-MM-DD
bg_BG: За дати: YYYY-MM-DD

en: Force
bg_BG: Наложена

en: Force Password Change on First Login
bg_BG: Задължителна промяна на паролата при първо влизане

en: Forgot your password?
bg_BG: Забравили сте си паролата?

en: Frame
bg_BG: Рамка

en: Free
bg_BG: Безплатна

en: Free Price
bg_BG: Свободна цена

en: Free Text
bg_BG: Свободен текст

en: Friday
bg_BG: петък

en: From
bg_BG: От

en: Full
bg_BG: Пълна

en: Full Year
bg_BG: Цяла година

en: GPA
bg_BG: Среден успех

en: GPA / Class Rank
bg_BG: Среден успех / Ранг на класа

en: GPA / Class Rank List
bg_BG: Среден успех / Списък Ранг на класовете

en: GPA Value
bg_BG: Стойност на средния успех

en: Gender Restriction
bg_BG: Ограничение за пол

en: General
bg_BG: Основни

en: General Balance
bg_BG: Основен баланс

en: General Comments
bg_BG: Общи коментари

en: General Info
bg_BG: Основна информация

en: Generate Menu
bg_BG: Генериране на меню

en: Get %s Comments
bg_BG: Вземане %s коментари

en: Get %s Grades
bg_BG: Вземане %s оценки

en: Get Gradebook Grades.
bg_BG: Вземане оценките от дневника.

en: Go
bg_BG: Показване

en: Good Afternoon, %s.
bg_BG: Добър ден, %s.

en: Good Evening, %s.
bg_BG: Добър вечер, %s.

en: Good Morning, %s.
bg_BG: Добро утро, %s.

en: Grade | Grades
bg_BG[0]: оценка
bg_BG[1]: оценки

en: Grade Breakdown
bg_BG: Разбивка на оценката

en: Grade Level | Grade Levels
bg_BG[0]: клас
bg_BG[1]: класа

en: Grade Levels
bg_BG: Класове

en: Grade Points
bg_BG: Точки за оценяване

en: Grade Post Date
bg_BG: Дата на оценката

en: Grade Posting Begins
bg_BG: Начало на оценяване

en: Grade Posting Ends
bg_BG: Край на оценяване

en: Grade Posting dates: %s - %s
bg_BG: Дни за оценяване: %s - %s

en: Grade Range
bg_BG: Диапазон оценки

en: Grade Scale | Grade Scales
bg_BG[0]: скала за оценяване
bg_BG[1]: скали за оценяване

en: Gradebook
bg_BG: Бележник

en: Gradebook Grades
bg_BG: Оценки от дневника

en: Graded
bg_BG: Оценен

en: Grades
bg_BG: Оценки

en: Grading Scale
bg_BG: Скала за оценяване

en: Grading Scales
bg_BG: Скала за оценяване

en: Grandparent
bg_BG: Баба/Дядо

en: Grandparent Information
bg_BG: Информация за дядо/баба

en: Grant Access
bg_BG: Предоставяне на достъп

en: Grant Access for Associated Parents
bg_BG: Предоставяне на достъп на свързаните родители

en: Grant Access for Selected Students
bg_BG: Предоставяне на достъп на избраните учащи

en: Greyed items already have data in the next school year (They might have been rolled).
bg_BG: За сивите елементи вече има данни в следващата учебна година (Може би вече са били пренесени.

en: Group Assign Student Info
bg_BG: Групово попълване на информация

en: Group Drops
bg_BG: Групово напускане

en: Group Requests
bg_BG: Групови заявки

en: Group Schedule
bg_BG: Групова програма

en: Group by Assignment Category
bg_BG: Групиране по категория на заданията

en: Group by Family
bg_BG: Групиране по семейство

en: Group by family by default
bg_BG: Групиране по семейства по подразбиране

en: Guardians
bg_BG: Настойници

en: Half Day
bg_BG: Полуден

en: Happy administrating...
bg_BG: Приятно администриране…

en: Happy learning...
bg_BG: Успешно учене…

en: Happy parenting...
bg_BG: Щастливо родителство…

en: Happy teaching...
bg_BG: Плодотворно преподаване…

en: Has Account
bg_BG: Има сметка

en: Help
bg_BG: Помощ

en: Hide grade comment except for attendance period courses
bg_BG: Скриване коментари на оценки освен за периода на посещаване на курсовете

en: Hide letter grades for all gradebook assignments
bg_BG: Скриване на буквените оценки за всички задания в бележника

en: Hide previous quarters assignment types
bg_BG: Скриване на видовете задание от предходни тримесечия

en: High Honor
bg_BG: Високо отличие

en: High Honor Roll
bg_BG: Списък с високи отличия

en: High Honor Roll GPA Min
bg_BG: Минимален среден успех за списък високо отличие

en: Highlight Color
bg_BG: Отбелязващ цвят

en: Historical Grades
bg_BG: История оценки

en: History Marking Period | History Marking Periods
bg_BG[0]: исторически период на оценяване
bg_BG[1]: исторически периода на оценяване

en: History Marking Periods
bg_BG: История периоди на оценяване

en: Hit OK to reassign it to the current student or Cancel to cancel all changes.
bg_BG: Натиснете ОК за да го присвоите на текущия Учащ или Отказ за да откажете всички промени.

en: Hit OK to reassign it to the current user or Cancel to cancel all changes.
bg_BG: Натиснете ОК за да го присвоите отново на текущия потребител или Отказ за да откажете всички промени.

en: Hit OK to reassign it to the user student or Cancel to cancel all changes.
bg_BG: Натиснете ОК за да го присвоите отново на учащия или Отказ за да откажете всички промени.

en: Home Phone
bg_BG: Домашен телефон

en: Home Phone Number
bg_BG: Номер на домашен телефон

en: Honor
bg_BG: Отличие

en: Honor Roll
bg_BG: Списък с отличия

en: Honor Roll GPA Min
bg_BG: Минимален среден успех за списък отличие

en: Honor Roll by Subject
bg_BG: Списък отличия по предмети

en: Honor Roll by Subject GPA Min
bg_BG: Списък отличници по минимален успех за предмет

en: Horizontal Format
bg_BG: Хоризонтален формат

en: ID
bg_BG: Ид.номер

en: IP Address
bg_BG: IP адрес

en: Icon
bg_BG: Икона

en: If different than above
bg_BG: Ако е различен от горния

en: If you supplied a correct email address then please check your email for the password reset instructions.
bg_BG: Ако сте предоставили коректен email адрес, моля проверете пощата си за инструкции за промяна на паролата.

en: Immunization
bg_BG: Имунизация

en: Immunization or Physical | Immunizations or Physicals
bg_BG[0]: имунизация или физически данни
bg_BG[1]: имунизации или физически данни

en: Inactive
bg_BG: Неактивен

en: Incident Date
bg_BG: Дата на инцидента

en: Include
bg_BG: Вкючване

en: Include (should be left blank for most categories)
bg_BG: Включване (не трябва да се попълва за повечето категории)

en: Include All Courses
bg_BG: Включване всички курсове

en: Include Anonymous Statistics
bg_BG: Включване анонимна статистика

en: Include Inactive Assignments
bg_BG: Включително неактивни задания

en: Include Inactive Courses
bg_BG: Включително неактивни курсове

en: Include Inactive Students
bg_BG: Включително неактивни учащи

en: Include Inactive Students in Shared Account
bg_BG: Включване на неактивните Учащи в споделен профил

en: Include On Labels
bg_BG: Включване за етиктетите

en: Include Parents of Inactive Students
bg_BG: Включително родителите на неактивни учащи

en: Include Teacher
bg_BG: Включи преподавателя

en: Include in Counts
bg_BG: Включване в бройките

en: Include in Discipline Log
bg_BG: Включване в дневника по дисциплината

en: Include on Grade List
bg_BG: Вклучване в списъка с оценки

en: Include on Report Card
bg_BG: Включване в Доклада

en: Include on Transcript
bg_BG: Включване в справката

en: Include only courses active as of
bg_BG: Включване само курсове активни от

en: Income | Incomes
bg_BG[0]: приход
bg_BG[1]: прихода

en: Incomes
bg_BG: Приходи

en: Incomplete
bg_BG: Непълен

en: Incomplete Schedules
bg_BG: Непълни програми

en: Incomplete or nonexistent module.
bg_BG: Непълен или несъществуващ модул.

en: Incomplete or nonexistent plugin.
bg_BG: Непълна или несъществуваща добавка.

en: Incorrect username or password.
bg_BG: Грешно потребителско име или парола.

en: Ineligible
bg_BG: Не отговаря на изискванията

en: Ineligible Student | Ineligible Students
bg_BG[0]: учащ, неотговарящ на изискванията
bg_BG[1]: учащи, неотговарящи на изискванията

en: Information about %s
bg_BG: Информация за %s

en: Information about spouse or significant other
bg_BG: Информация за съпруг/а или друг бизък

en: Information about you
bg_BG: Информация за Вас

en: Information about your parents
bg_BG: Информация за твоите родители

en: Input Final Grades
bg_BG: Въвеждане окончателни оценки

en: Installation Poll
bg_BG: Анкета за инсталацията

en: Item | Items
bg_BG[0]: елемент
bg_BG[1]: елемента

en: Item Description
bg_BG: Описание на елемента

en: Item Total | Item Totals
bg_BG[0]: елемент общо
bg_BG[1]: елемента общо

en: Items
bg_BG: Елементи

en: January
bg_BG: Януари

en: Jr
bg_BG: Мл.

en: July
bg_BG: Юли

en: June
bg_BG: Юни

en: Kiosk Preview
bg_BG: Преглед на лафката

en: Language
bg_BG: Език

en: Last Login
bg_BG: Последно влизане

en: Last Name
bg_BG: Фамилно име

en: Last Year %s ID
bg_BG: ID от предходната година за %s

en: Last Year Course
bg_BG: Курс от миналата година

en: Last Year Course Period
bg_BG: Курсов период от миналата година

en: Last Year Subject
bg_BG: Предмет от миналата година

en: Last row
bg_BG: Последен ред

en: Leave the field blank if the school does not use a Rotation of Numbered Days
bg_BG: Оставете полето празно ако училището не работи на смени

en: Leave the field blank to always allow
bg_BG: Оставете полето празно за да няма ограничание

en: Leave this section blank if separated.
bg_BG: Оставете тази секция празна, ако сте сам.

en: Length (minutes)
bg_BG: Продължителност (минути)

en: Less
bg_BG: Минус

en: Letter
bg_BG: Буквен

en: Letter Text
bg_BG: Текст на писмо

en: Limit Existing Contacts & Addresses to current school
bg_BG: Ограничаване съществуващите контакти и адреси до текущо избраното училище

en: Limit to Teacher
bg_BG: С преподавател

en: Line
bg_BG: Ред

en: Link
bg_BG: Връзка

en: List
bg_BG: Списък

en: List Courses For All Schools
bg_BG: Показване курсовете от всички училища

en: List Events
bg_BG: Списък събития

en: List Students
bg_BG: Списък учащи

en: List Unscheduled Students
bg_BG: Списък учащи без програма

en: Locked
bg_BG: Заключен

en: Login
bg_BG: Влизане

en: Login record | Login records
bg_BG[0]: запис за влизане
bg_BG[1]: записа за влизания

en: Logout
bg_BG: Изход

en: Long Text
bg_BG: Дълъг текст

en: Lunch Payment
bg_BG: Плащане обяд

en: Lunch Payment Reminder
bg_BG: Напомняне за плащане на обяд

en: MP
bg_BG: ПО

en: Mailing
bg_BG: Поща

en: Mailing Address
bg_BG: Пощенски адрес

en: Mailing City
bg_BG: Поща: Град

en: Mailing Labels
bg_BG: Етикете за изпращане по пощата

en: Mailing State
bg_BG: Поща: Област

en: Mailing Street
bg_BG: Поща: Улица

en: Mailing Zipcode
bg_BG: Поща: Пощенски код

en: Male
bg_BG: Мъжки

en: Map It
bg_BG: Карта

en: March
bg_BG: Март

en: Marking Period
bg_BG: Период на оценяване

en: Marking Period Statistics
bg_BG: Статистика за периода на оценяване

en: Marking Periods
bg_BG: Периоди за оценяване

en: Mass Assign Fees
bg_BG: Масово въвеждане такси

en: Mass Assign Payments
bg_BG: Масово въвеждане плащания

en: Mass Create Assignments
bg_BG: Масово създаване на задания

en: Master Schedule Report
bg_BG: Отчет основна програма

en: Mastering MarkDown
bg_BG: Помощ за форматиране

en: Max.
bg_BG: Макс.

en: Maximum file size: %01.0fMb
bg_BG: Максимален размер файл: %01.0fMb

en: May
bg_BG: Май

en: Meal | Meals
bg_BG[0]: меню
bg_BG[1]: менюта

en: Meal Item | Meal Items
bg_BG[0]: елемент на менюто
bg_BG[1]: елемента на менюто

en: Meal Items
bg_BG: Елементи на менюто

en: Meal Reports
bg_BG: Отчет храна

en: Meals
bg_BG: Менюта

en: Medical Alert | Medical Alerts
bg_BG[0]: медицинско предупреждение
bg_BG[1]: медицински предупреждения

en: Meeting Days
bg_BG: Присъствени дни

en: Menu
bg_BG: Меню

en: Menu Item
bg_BG: Елемент от менюто

en: Message
bg_BG: Съобщение

en: Middle Name
bg_BG: Бащино име

en: Mimimum Payment
bg_BG: Минимално плащане

en: Min.
bg_BG: Мин.

en: Min. and Max. Grades
bg_BG: Минимални и максимални оценки

en: Minimum
bg_BG: Минимално

en: Minimum Deposit
bg_BG: Минимален депозит

en: Minimum Passing Grade
bg_BG: Мин. за преминаване

en: Minimum assignment points for letter grade
bg_BG: Минимални точки от задания за буквена оценка

en: Minimum password strength required.
bg_BG: Минимално изискуема сложност на паролата.

en: Minutes
bg_BG: Минути

en: Minutes in a Full School Day
bg_BG: Един цял учебен ден в минути

en: Miss
bg_BG: Г-ца

en: Missing
bg_BG: Отсъства

en: Missing Grades
bg_BG: Липсващи оценки

en: Missing Request
bg_BG: Липсваща заявка

en: Module | Modules
bg_BG[0]: модул
bg_BG[1]: модула

en: Modules
bg_BG: Модули

en: Monday
bg_BG: понеделник

en: Month
bg_BG: Месец

en: Moodle Parent Role ID
bg_BG: ID на ролята на родител в Moodle

en: Moodle Token
bg_BG: Token за Moodle

en: Mr
bg_BG: Г-н

en: Mrs
bg_BG: Г-жа

en: Ms
bg_BG: Г-ца

en: My Periods
bg_BG: Моите периоди

en: My Preferences
bg_BG: Моите предпочитания

en: My Report
bg_BG: Моят отчет

en: N/A
bg_BG: Н/З

en: Name
bg_BG: Име

en: Negative
bg_BG: Отрицателно

en: New Address Field
bg_BG: Ново адресно поле

en: New Address Field Category
bg_BG: Нова категория адресни полета

en: New Assignment
bg_BG: Ново задание

en: New Assignment Type
bg_BG: Нов тип задание

en: New Contact Field
bg_BG: Ново поле за контакт

en: New Contact Field Category
bg_BG: Категория ново поле за контакт

en: New Course
bg_BG: Нов курс

en: New Course Period
bg_BG: Нова част от курс

en: New Event
bg_BG: Ново събитие

en: New Marking Period
bg_BG: Нов период за оценяване

en: New Parent Account
bg_BG: Нов профил на родител

en: New Password
bg_BG: Нова парола

en: New Period
bg_BG: Нова част

en: New Progress Period
bg_BG: Нов текущ период

en: New Question
bg_BG: Нов въпрос

en: New Registration
bg_BG: Нова регистрация

en: New Registration %s (%d) has been registered by %s.
bg_BG: Нова регистрация %s (%d) е подадена от %s.

en: New School
bg_BG: Ново училище

en: New School Field
bg_BG: Ново поле данни за училище

en: New School's Title
bg_BG: Наименование на училището

en: New Semester
bg_BG: Нов семестър

en: New Student Field
bg_BG: Ново поле учащ

en: New Student Field Category
bg_BG: Категория ново поле учащ

en: New Subject
bg_BG: Нов предмет

en: New User Field
bg_BG: Ново потребителско поле

en: New User Field Category
bg_BG: Категория за новото потребителско поле

en: New Year
bg_BG: Нова година

en: New discipline incident
bg_BG: Нов инцидент с дисциплината

en: New students will be added as Inactive students
bg_BG: Ще може да се създават профили на неактивни учащи

en: New users will be added with the No Access profile
bg_BG: Ще може да се създават профили на потребители без достъп

en: Newest First
bg_BG: Най-новите отпред

en: Next Grade
bg_BG: Следващ клас

en: Next Grade at
bg_BG: Следващ клас в

en: Next School Year
bg_BG: Следваща учебна година

en: Next Year
bg_BG: Следваща година

en: Next grade at current school
bg_BG: Следващ клас в това училище

en: No
bg_BG: Не

en: No %s were found.
bg_BG: Не са намерени %s.

en: No Access
bg_BG: Без достъп

en: No Address
bg_BG: Без адрес

en: No Contact
bg_BG: Без данни за контакт

en: No Duplicates Found
bg_BG: Не са открити дублирани записи

en: No Grade
bg_BG: Няма оценка

en: No Staff were found.
bg_BG: Не е открит персонал.

en: No Students were found.
bg_BG: Не са открити учащи.

en: No Users were found.
bg_BG: Не са намерени потребители.

en: No Value
bg_BG: Няма стойност

en: No courses assigned to teacher.
bg_BG: Учителят няма добавени курсове.

en: No courses found
bg_BG: Не са намарени курсове

en: No data was entered.
bg_BG: Не са въведени данни.

en: No quarters found
bg_BG: Не са открити тримесечия

en: Non-existent account!
bg_BG: Несъществуващ профил!

en: Non-profit
bg_BG: С нестопанска цел

en: None
bg_BG: Няма

en: Normal
bg_BG: Нормално

en: Not
bg_BG: Не

en: Not Graded
bg_BG: Без оценка

en: Not Present
bg_BG: Не присъства

en: Not Requested
bg_BG: Не се изисква

en: Not Specified
bg_BG: Без значение

en: Not With
bg_BG: Не със

en: Not all of the dates were entered correctly.
bg_BG: Не всички дати са въведени коректно.

en: Not due
bg_BG: Ненасттъпил краен срок

en: Not on
bg_BG: Не на

en: Note | Notes
bg_BG[0]: Забележка
bg_BG[1]: Забележки

en: Note: All unchecked means applies to all addresses
bg_BG: Забележка: Ако всичките не са маркирани ще важи за всички адреси

en: Note: All unchecked means applies to all contacts
bg_BG: Вниманиа: Ако няма избрани се прилага за всички контакти

en: Notes
bg_BG: Бележки

en: Nothing to preview.
bg_BG: Нищо за показване.

en: Notification Result | Notification Results
bg_BG[0]: резултат уведомяване
bg_BG[1]: резултата уведомяване

en: Notify Parents
bg_BG: Уведомяване на родители

en: Notify Selected Parents
bg_BG: Уведомяване на избраните родители

en: November
bg_BG: Ноември

en: Number
bg_BG: Число

en: Number of Days for the Rotation
bg_BG: Брой дни в смяна

en: Number of Referrals
bg_BG: Брой доклади

en: Number of Requests
bg_BG: Брой заявки

en: Number of Students
bg_BG: Брой учащи

en: Number of days after the school date teachers can edit attendance
bg_BG: Брой дни след учебния ден, в които преподавателите могат да редактират присъствието

en: Number of days before the school date teachers can edit attendance
bg_BG: Брой дни преди учебния ден, в които преподавателите могат да редактират присъствието

en: Nurse Visit | Nurse Visits
bg_BG[0]: посещение сестра
bg_BG[1]: посещения сестра

en: OK
bg_BG: Да

en: October
bg_BG: Октомври

en: Offer Enrollment in Child Marking Periods
bg_BG: Предложение за записване в периода на оценяване на детето

en: Office Comment
bg_BG: Коментар от офиса

en: Office Only
bg_BG: Само офис

en: On
bg_BG: На

en: On or After
bg_BG: На или след

en: On or Before
bg_BG: На или преди

en: One per line
bg_BG: По едно на ред

en: Only course periods with a length <= %d minutes (full school day in minutes divided by 2) are shown in the table schedule.
bg_BG: В табличната програма се показват само периоди за курсове с дължина <= %d минути (минутите на пълен учебен ден разделени на 2)

en: Only one grade posting period can be open at any time.
bg_BG: В даден момент може да има отворен само един период за поставяне на оценки.

en: Only one marking period can be open at any time.
bg_BG: Само един период за оценяване може да е отворен по всяко време.

en: Open
bg_BG: Отворен

en: Open calendar
bg_BG: Отваряне календар

en: Optimizing ...
bg_BG: Оптимизиране ...

en: Option | Options
bg_BG[0]: настройка
bg_BG[1]: настройки

en: Options
bg_BG: Отговори за избиране

en: Order
bg_BG: Подредба

en: Organization
bg_BG: Организация

en: Original View
bg_BG: Оригинален изглед

en: Other
bg_BG: Друго

en: Other Attendance Year-to-date
bg_BG: Други присъствия от началото на годината

en: Other Attendance this quarter
bg_BG: Други присъствия за това тримесечие

en: Other Contacts
bg_BG: Други близки

en: Other Value
bg_BG: Друга стойност

en: Other students associated with the same account
bg_BG: Други учащи свързани със същия профил

en: Other students associated with this address
bg_BG: Други учащи свързани с този адрес

en: Other students associated with this person
bg_BG: Друг учащ асоцииран с този човек

en: Other students on this account
bg_BG: Други учащи с тази сметка

en: Otherwise Default is minutes from the Copy Calendar
bg_BG: В противен случай по подразбиране се използват минутите от Copy Calendar

en: PDF List Header Color
bg_BG: PDF Цвят заглавия в списък

en: Page
bg_BG: Страница

en: Page Size
bg_BG: Размер лист

en: Parent
bg_BG: Родител

en: Parent Course Period
bg_BG: Съдържаща част от курс

en: Parent Name
bg_BG: Име на родител

en: Parent w/Custom
bg_BG: Родител-инд.

en: Parents
bg_BG: Родители

en: Participated
bg_BG: Участвали

en: Participation
bg_BG: Участие

en: Passing
bg_BG: Преминава

en: Password
bg_BG: Парола

en: Password Change
bg_BG: Промяна парола

en: Password Reset
bg_BG: Възстановяване на парола

en: Password Strength
bg_BG: Сложност на паролата

en: Password help
bg_BG: Помощ за паролата

en: Password reset is not activated for students.
bg_BG: Възстановяването на парола не е активирано за учащи.

en: Payment | Payments
bg_BG[0]: плащане
bg_BG[1]: плащания

en: Payment Amount
bg_BG: Сума плащане

en: Payments
bg_BG: Плащания

en: Percent
bg_BG: Процент

en: Percent Total
bg_BG: % от общото

en: Percent of Final Grade
bg_BG: % от крайната оценка

en: Percentage
bg_BG: Проценти

en: Percents
bg_BG: Проценти

en: Period | Periods
bg_BG[0]: период
bg_BG[1]: периода

en: Period-by-period absences
bg_BG: Отсъствия период по период

en: Periods
bg_BG: Периоди

en: Permissions
bg_BG: Права

en: Person Name
bg_BG: Име

en: Phone
bg_BG: Телефон

en: Phone Number
bg_BG: Телефонен номер

en: Physical
bg_BG: Физически

en: Please choose a category
bg_BG: Моля изберете категория

en: Please choose a student field
bg_BG: Моля изберете критерий за групиране на учащите

en: Please enter a valid Amount.
bg_BG: Моля въведете валидна сума.

en: Please enter a valid Sort Order.
bg_BG: Моля въведете валидна подредба.

en: Please enter a valid password
bg_BG: Моля въведете валидна парола

en: Please enter valid Numeric data.
bg_BG: Моля въведете валидна Числова стойност.

en: Please enter valid Type and Amount.
bg_BG: Моля въведете валиден Тип и Сума.

en: Please enter your email again.
bg_BG: Въведете своя имейл пак.

en: Please fill in the required fields
bg_BG: Моля попълнете исканите полета

en: Please permanently delete this email once you are done.
bg_BG: Моля, изтрийте този имейл, след като приключите.

en: Please try logging in again.
bg_BG: Моля, опитайте да влезете отново.

en: Please try logging in later.
bg_BG: Моля, опитайте да влезете по-късно.

en: Please visit the following link to reset your password
bg_BG: Моля отворете този адрес, за да възстановите паролата си

en: Plugin | Plugins
bg_BG[0]: добавка
bg_BG[1]: добавки

en: Plugins
bg_BG: Добавки

en: Points
bg_BG: Точки

en: Points / Possible
bg_BG: Точки / Общо

en: Poll | Polls
bg_BG[0]: анкета
bg_BG[1]: анкети

en: Poll answers are anonymous. Consult installation statistics <a href="%s" target="_blank">online</a>.
bg_BG: Отговорите на анкетата са анонимни. Прегледайте статистика за инсталацията <a href="%s" target="_blank">онлайн</a>.

en: Poll completed
bg_BG: Анкетата е завършена

en: Portal Notes
bg_BG: Портални бележки

en: Portal Polls
bg_BG: Портални анкети

en: Possible
bg_BG: Възможен

en: Present
bg_BG: Присъства

en: Preview
bg_BG: Преглед

en: Previously Enrolled
bg_BG: Записан преди (previously enrolled)

en: Price
bg_BG: Цена

en: Primary
bg_BG: Начално

en: Principal
bg_BG: Предмет

en: Principal of School
bg_BG: Директор на училището

en: Print
bg_BG: Печат

en: Print Class Lists
bg_BG: Печат списъци на класа

en: Print Class Pictures
bg_BG: Печат снимки на класа

en: Print Info for Selected Students
bg_BG: Разпечатване на информация за избраните учащи

en: Print Letters
bg_BG: Печат писма

en: Print Letters for Selected Students
bg_BG: Печатане на писма до избраните учащи

en: Print Options
bg_BG: Настройки печат

en: Print Requests
bg_BG: Печат заявки

en: Print Schedule
bg_BG: Печат програма

en: Print Schedules
bg_BG: Пачат на програми

en: Print Statements
bg_BG: Печат извлечения

en: Print Student Info
bg_BG: Печат информация учащи

en: Print Student Labels
bg_BG: Печат етикети папки учащи

en: Priority
bg_BG: Приоритет

en: Private
bg_BG: Частно

en: Problem
bg_BG: Задача

en: Processing Requests ...
bg_BG: Обработка заявки ...

en: Production
bg_BG: За работа

en: Profile
bg_BG: Профил

en: Profiles
bg_BG: Профили

en: Program Name
bg_BG: Название на програмата

en: Program Title
bg_BG: Заглавие на системата

en: Progress Period | Progress Periods
bg_BG[0]: текущ период
bg_BG[1]: текущи периода

en: Progress Report
bg_BG: Отчет напредък

en: Progress Reports
bg_BG: Отчети за напредъка

en: Public
bg_BG: Публично

en: Publish Event in Moodle?
bg_BG: Публикуване на събитие в Moodle?

en: Publish Note in Moodle?
bg_BG: Публикуване на бележка в Moodle?

en: Publishing Options
bg_BG: Настройки за публикуване

en: Pull-Down
bg_BG: Падащо меню

en: Quarter | Quarters
bg_BG[0]: тримесечие
bg_BG[1]: тримесечия

en: Reason
bg_BG: Причина

en: Recalculate Daily Attendance
bg_BG: Преизчисляване на присъствията

en: Recreate %s calendar
bg_BG: Редактиране календар %s

en: Recreate this calendar
bg_BG: Редактиране този календар

en: Reduced
bg_BG: Намалена

en: Reduced Price
bg_BG: Намалена цена

en: Referral
bg_BG: Доклад

en: Referral Form
bg_BG: Формуляр за доклад

en: Referral Form Category | Referral Form Categories
bg_BG[0]: категория
bg_BG[1]: категории

en: Referrals
bg_BG: Доклади

en: Refund
bg_BG: Възстановяване

en: Refunded
bg_BG: Възстановен

en: Registration
bg_BG: Регистриране

en: Relation
bg_BG: Връзка

en: Relation to Student
bg_BG: Родствена връзка с учащ

en: Relevance
bg_BG: Съответствие

en: Reminders
bg_BG: Напомняния

en: Remove Access
bg_BG: премахване на достъп

en: Remove Access for Associated Parents
bg_BG: Премахване на достъп за свързаните родители

en: Remove Access for Selected Students
bg_BG: Премахване на достъп за избраните учащи

en: Remove Marking Period
bg_BG: Премахване на период на оценяване

en: Report Card
bg_BG: Доклад

en: Report Card Comment
bg_BG: Коментар Доклад

en: Report Card Comment Category
bg_BG: Категория коментар Доклад

en: Report Card Comment Codes
bg_BG: Кодове коментари в Доклада

en: Report Card Comments
bg_BG: Коментари Доклад

en: Report Card Grade
bg_BG: Оценка Доклад

en: Report Card Grade Codes
bg_BG: Кодове оценки в Доклада

en: Report Card Grading Scale
bg_BG: Скала за оценяване в Доклада

en: Report Cards
bg_BG: Доклади

en: Report Timeframe
bg_BG: Времеви диапазон за отчета

en: Reporter
bg_BG: Докладвал

en: Reports
bg_BG: Отчети

en: Request | Requests
bg_BG[0]: заявка
bg_BG[1]: заявки

en: Request to Add
bg_BG: Заявка за добавяне

en: Requested Payment
bg_BG: Искано плащане

en: Requests
bg_BG: Заявки

en: Requests Report
bg_BG: Отчет заявки

en: Required
bg_BG: Задължително

en: Reset
bg_BG: Наново

en: Reset your password
bg_BG: Вазстановяване на Вашата парола

en: Residence
bg_BG: Местоживеене

en: Resource | Resources
bg_BG[0]: ресурс
bg_BG[1]: ресурса

en: Resources
bg_BG: Ресурси

en: Result
bg_BG: Резултат

en: Results
bg_BG: Резултати

en: Results Display
bg_BG: Да се показват

en: Retain
bg_BG: Запазва

en: Right Click to Save Image As...
bg_BG: Щракнете с десен бутон за да запазите изображението като...

en: Rolling / Retention Options
bg_BG: Настройка включване / отпадане

en: Rolling greyed items will delete already existing data in the next school year.
bg_BG: Пренасянето на сивите елементи ще изчисти вече съществуващите данни в следващата учебна година.

en: Rollover
bg_BG: Пренасяне

en: Rollover Default
bg_BG: Пренасяне по подразбиране

en: Room
bg_BG: Стая

en: Run Scheduler
bg_BG: Стартиране съставяне на прграма

en: Salaries
bg_BG: Заплати

en: Salary | Salaries
bg_BG[0]: заплата
bg_BG[1]: заплати

en: Sale
bg_BG: Продажба

en: Sales
bg_BG: Продажби

en: Saturday
bg_BG: събота

en: Save
bg_BG: Запазване

en: Saving Schedules ...
bg_BG: Запазване програми ...

en: Scale Value
bg_BG: Стойност

en: Schedule
bg_BG: Програма

en: Schedule Record | Schedule Records
bg_BG[0]: запис в програмата
bg_BG[1]: записа в програмата

en: Schedule Report
bg_BG: Отчет програма

en: Scheduler Progress
bg_BG: Прогрес генериране програма

en: Scheduling
bg_BG: Програма

en: School | Schools
bg_BG[0]: Учебно заведение
bg_BG[1]: учебни заведения

en: School Configuration
bg_BG: Конфигурация училище

en: School Day | School Days
bg_BG[0]: учебен ден
bg_BG[1]: учебни дни

en: School Field
bg_BG: Поле училище

en: School Fields
bg_BG: Полета данни за училище

en: School Information
bg_BG: Информация за училище

en: School Name
bg_BG: Име на училището

en: School Number
bg_BG: Номер на училището

en: School Periods
bg_BG: Учебни периоди

en: School Status
bg_BG: Статус училище

en: School Year
bg_BG: Учебна година

en: School Years
bg_BG: Учебни години

en: School logo
bg_BG: Лого на училището

en: School year over two calendar years
bg_BG: Учебна године в две календарни години

en: Schools
bg_BG: Училища

en: Score Breakoff Points
bg_BG: Граничен брой точки за оценяване

en: Score Rounding
bg_BG: Закръгляне на резултатите

en: Search
bg_BG: Търсене

en: Search All Schools
bg_BG: Търсене всички училища

en: Search all schools by default
bg_BG: Търсене всички училища по подразбиране

en: Seats
bg_BG: Места

en: Secondary
bg_BG: Основно

en: Sections
bg_BG: Секции

en: Security
bg_BG: Сигурност

en: Select
bg_BG: Избор

en: Select Address
bg_BG: Избор адрес

en: Select Multiple from Options
bg_BG: Избиране няколко възможности

en: Select One from Options
bg_BG: Изберете Един от отговорите

en: Select Parents email field
bg_BG: Избор на поле с e-mail на родителите

en: Select Person
bg_BG: Избор човек

en: Select some Options
bg_BG: Изберете някои възможности

en: Select the programs that users of this profile can use and which programs those users can use to save information.
bg_BG: Изберете кои програми могат да използват потребителите с тези профили  и в кои програми те могат да запазват промени.

en: Select the programs with which this user can use and save information.
bg_BG: Изберете програмите, които този потребител може да използва, и в кои да може да запазва данни.

en: Seller
bg_BG: Продавач

en: Semester | Semesters
bg_BG[0]: семестър
bg_BG[1]: семестъра

en: Send password reset instructions
bg_BG: Изпращане информация за възстановяване на паролата

en: September
bg_BG: Септември

en: Serve Meals
bg_BG: Сервиране на храна

en: Set to 0 to disable.
bg_BG: Задайте 0 за да деактивирате.

en: Setup
bg_BG: Настройки

en: Short Name
bg_BG: Кратко име

en: Show Available Seats
bg_BG: Показване наличните места

en: Show Child Marking Period Details
bg_BG: Показване детайли за периода на оценяване на детето

en: Skip to main content
bg_BG: Премини към основното съдържание

en: Some dates were not entered correctly.
bg_BG: Някои дати не са въведени коректно.

en: Some students have food service balances below %1.2f
bg_BG: Няколко учащи имат баланс на храненето под %1.2f

en: Sort Order
bg_BG: Подреждане

en: Sort by Name
bg_BG: Подреди по Име

en: Sr
bg_BG: Ст.

en: Staff
bg_BG: Персонал

en: Staff Balances
bg_BG: Баланс на персонала

en: Staff Payment
bg_BG: Плащане на персонала

en: Staff Payments
bg_BG: Плащания на персонала

en: Staff Payroll
bg_BG: Заплати на служителите

en: Staff Payroll Balance
bg_BG: Баланс по ведомост

en: Staff Price
bg_BG: Цена за персонал

en: Start Date
bg_BG: Дата започване

en: Start date must be anterior to end date.
bg_BG: Началната дата трябва да е преди крайната.

en: Starting column
bg_BG: Начална колона

en: Starting row
bg_BG: Начален ред

en: Starts
bg_BG: Започва

en: State
bg_BG: Област

en: State Abs
bg_BG: Съст. Отс.

en: State Code
bg_BG: Код състояние

en: Statement
bg_BG: Извлечение

en: Statements
bg_BG: Извлечения

en: Status
bg_BG: Състояние

en: Street
bg_BG: Улица

en: Student | Students
bg_BG[0]: учащ
bg_BG[1]: учащи

en: Student Balances
bg_BG: Баланси учащи

en: Student Billing
bg_BG: Сметки учащи

en: Student Billing Balance
bg_BG: Баланс на ученика

en: Student Breakdown
bg_BG: Разпределения на учащите

en: Student Enrollment Codes
bg_BG: Кодове за записване на учащи

en: Student Field
bg_BG: Поле учащ

en: Student Field Category
bg_BG: Категория поле учащ

en: Student Fields
bg_BG: Полета за учащ

en: Student Grade
bg_BG: Успех на Учащ

en: Student Grade Level
bg_BG: Успех на учащ

en: Student Grades
bg_BG: Оценки на учащия

en: Student Info
bg_BG: Информация за учащ

en: Student Labels
bg_BG: Етикети учащи

en: Student List
bg_BG: Списък учащи

en: Student Listing
bg_BG: Списъци учащи

en: Student Name
bg_BG: Име на учащ

en: Student Payment
bg_BG: Плащане от учащ

en: Student Payments
bg_BG: Плащания от учащите

en: Student Photo
bg_BG: Снимка на учащия

en: Student Price
bg_BG: Цена за учащи

en: Student Requests
bg_BG: Заявки от учащ

en: Student Schedule
bg_BG: Програма на учащ

en: Student Screen
bg_BG: Екран учащ

en: Student Sorting
bg_BG: Подреждане

en: Student Transaction w/o School | Student Transactions w/o School
bg_BG[0]: транзакция на учащ(и) без избрано училище
bg_BG[1]: транзакции на учащ(и) без избрано училище

en: Student email field
bg_BG: Поле с имейл на учащ

en: Student with Anomalous Grades | Students with Anomalous Grades
bg_BG[0]: учащ с необичайни оценки
bg_BG[1]: учащи с необичайни оценки

en: Student with an incomplete schedule | Students with incomplete schedules
bg_BG[0]: учащ с несъвместима програма
bg_BG[1]: учащи с несъвместима програма

en: Student's Absences and Grades
bg_BG: Отсъствия и оценки на ученика

en: Students
bg_BG: Учащи

en: Students having Contacts
bg_BG: Учащи с информация за контакт

en: Students with Access
bg_BG: Учащи с достъп

en: Students without Access
bg_BG: Учащ без достъп

en: Students' Absences and Grades
bg_BG: Отсъствия и оценки на учащи

en: Studies Certificate
bg_BG: Сертификат за изучавани предмети

en: Studies Certificate Text
bg_BG: Текст на сертификат за изучавани предмети

en: Subject | Subjects
bg_BG[0]: предмет
bg_BG[1]: предмета

en: Submission | Submissions
bg_BG[0]: предадена работа
bg_BG[1]: предадени работи

en: Submission date
bg_BG: Дата на предаване

en: Submissions for this assignment are closed.
bg_BG: Предаването на това задание е приключило.

en: Submit
bg_BG: Изпращане

en: Submit Assignment
bg_BG: Предаване задание

en: Submitted
bg_BG: Предадено

en: Substitutions
bg_BG: Замествания

en: Success
bg_BG: Успешно

en: Suffix
bg_BG: Наставка

en: Sunday
bg_BG: неделя

en: Superior
bg_BG: Висше

en: Tab-Delimited (Excel)
bg_BG: Разделител табулатор (Excel)

en: Table
bg_BG: Таблица

en: Take Attendance
bg_BG: Регистриране присъствие

en: Takes Attendance
bg_BG: Изисква присъствие

en: Teacher
bg_BG: Преподавател

en: Teacher & Office
bg_BG: Преподавател и офис

en: Teacher Comment
bg_BG: Коментар от преподавателя

en: Teacher Completion
bg_BG: Попълване от учителите

en: Teacher Programs
bg_BG: Учителски програми

en: Teacher w/Custom
bg_BG: Преподавател-инд.

en: Teacher who enters grades | Teachers who enter grades
bg_BG[0]: преподавател, въвеждащ оценки
bg_BG[1]: преподавателя, въвеждащи оценки

en: Teacher who enters grades for %s
bg_BG: Преподавател, въвеждащ оценки за %s

en: Teacher who hasn't entered eligibility | Teachers who haven't entered eligibility
bg_BG[0]: учител, който не е въвел изисквания за извънкласни дейности
bg_BG[1]: учителя, които не са въвели изисквания за извънкласни дейности

en: Teacher who takes %s attendance
bg_BG: Учител, който въвежда присъствие %s

en: Teacher who takes %s counts
bg_BG: Учител, който взема %s бройки

en: Teacher who takes attendance | Teachers who take attendance
bg_BG[0]: преподавател, който въвежда присъствия
bg_BG[1]: преподавателя, които въвеждат присъствия

en: Teacher's Entry
bg_BG: Въвеждане от преподавател

en: Teachers
bg_BG: Учители

en: Teachers have missing attendance data
bg_BG: Преподаватели имат непопълнени присъствия

en: Teachers who enter grades for %s
bg_BG: Преподаватели, въвеждащи оценки за %s

en: Teachers who take %s attendance
bg_BG: Учители, които въвеждат присъствие %s

en: Teachers who take %s counts
bg_BG: Учители, които вземат %s бройки

en: Term
bg_BG: Срок

en: Test Mode
bg_BG: Тестов режим

en: Testing
bg_BG: За тестване

en: Text
bg_BG: Текст

en: Text Block 2
bg_BG: Блок текст 2

en: That %s ID is already taken. Please select a different one.
bg_BG: Този %s ID вече е зает. Моля изберете друг.

en: That barcode is already assigned to Student <b>%s</b>.
bg_BG: Този баркод вече е присвоен на Учащ <b>%s</b>.

en: That barcode is already assigned to User <b>%s</b>.
bg_BG: Този Баркод вече е присвоен на Потребител <b>%s</b>.

en: That discipline incident has been emailed.
bg_BG: Информация за инцидента е изпратена по електронната поща.

en: That discipline incident has been referred to an administrator.
bg_BG: Информация за инцидента е препратена на администратор.

en: That fee has been added to the selected students.
bg_BG: Тази такса е добавена за избраните учащи.

en: That payment has been added to the selected students.
bg_BG: Това плащане е добавено за избраните учащи.

en: The %s course has been added to the selected students' schedules.
bg_BG: Курсът %s е добавен към програмите на избраните учащи.

en: The %s course meets on %s.
bg_BG: Курсът %s започва на %s.

en: The Assignment Types were successfully created.
bg_BG: Тимът задание беше създаден успешно.

en: The Assignments were successfully created.
bg_BG: Заданието беше създадено успешно.

en: The Daily Attendance for that timeframe has been recalculated.
bg_BG: Присъствията за този период са преизчислени.

en: The activity you selected is already assigned to this student!
bg_BG: Избраната извънкласна дейност вече е присвоена на този учащ!

en: The beginning and end dates you specified for this marking period overlap with those of "%s".
bg_BG: Датите на началото и краня на този период се припокриват с тези на “%s”.

en: The data have been copied to a new school called "%s".
bg_BG: Данните бяха копирани към ново училище с име "%s".

en: The data have been rolled.
bg_BG: Данните са пренесени.

en: The date you entered is not valid
bg_BG: Въведената от вас дата не е валидна

en: The duplicate records have been deleted.
bg_BG: Дублираните записи са изтрити.

en: The grade posting dates you specified for this marking period overlap with those of "%s".
bg_BG: Датите за поставяне на оценки, които зададохте за този период на оценяване се припокриват с датите от "%s".

en: The gradebook configuration has been modified.
bg_BG: Конфигурацията на бележниците е променена.

en: The include file was not found: "%s"
bg_BG: Include файлът не е открит: "%s"

en: The number of selected students exceeds the available seats.
bg_BG: Броя избрани учащи надвишава свободните места.

en: The password must have at least 8 characters, at least 1 digit, at least 1 lower case letter, at least 1 upper case letter, at least 1 non-alphanumeric character
bg_BG: Паролата трябва да има поне 8 символа, от които поне 1 цифра, поне 1 малка буква, поне 1 главна буква, поне 1 друг знак

en: The plugin configuration has been modified.
bg_BG: Конфигурацията на надбавката е променена.

en: The school configuration has been modified.
bg_BG: Настройките на училището бяха променени.

en: The school year has ended. It is time to proceed to %s.
bg_BG: Учебната година е приключила. Време е да продължите към %s.

en: The selected date is not a school day!
bg_BG: Избраната дата не е учебен ден!

en: The selected date is not in a school quarter.
bg_BG: Избраната дата не е в учебно тримесечие.

en: The selected date is not today
bg_BG: Избраният ден не е днес

en: The selected user's profile now includes access to the selected students.
bg_BG: Потребителския профил на избрания потребител вече има достъп до избраните учащи.

en: The specified information was applied to the selected students.
bg_BG: Посочената информация е приложена за избраните учащи.

en: The student is already enrolled on that date, and cannot be enrolled a second time on the date you specified. Please fix, and try enrolling the student again.
bg_BG: Учащият вече е записан за тази дата и не може да бъде записан.

en: The value for %s
bg_BG: Стойност за %s

en: Theme
bg_BG: Тема

en: There are no calendars setup yet.
bg_BG: Все още няма настроени календари.

en: There are no calendars yet setup.
bg_BG: Все още не са настроени календари.

en: There are no courses setup yet.
bg_BG: Все още не са настроени курсове.

en: There are no grades available for this student.
bg_BG: Не са открити оценки за този ученик.

en: There are no menus yet setup.
bg_BG: Все още не са настроени менюта.

en: There have been <b>%d</b> failed login attempts since your last successful login.
bg_BG: От последното успешно влизане има <b>%d</b> неуспешни опита за влизане.

en: There is a conflict.
bg_BG: Има конфликт.

en: There is already a course scheduled in that period.
bg_BG: Вече има насрочен курс за този период.

en: There is no column for %s. This value was not saved.
bg_BG: Няма колона за %s. Не е запазена стойност.

en: There must be exactly one Rollover default enrollment code (of type Add).
bg_BG: Трябва да има само един код за записване по подразбиране за пренасяне (от тип Добавяне).

en: These grades are NOT complete.
bg_BG: Тези оценки НЕ СА оформени.

en: These grades are complete.
bg_BG: Тези оценки са попълнени.

en: This activity has been added to the selected students.
bg_BG: Тази дейност е добавена за избраните учащи.

en: This attempted violation has been logged and your IP address was captured.
bg_BG: Този опит за проникване е документиран и вашият IP адрес е запазен.

en: This course has been added as a request for the selected students.
bg_BG: Този курс е добавен като изискване за избраните учащи.

en: This course has been dropped for the selected students' schedules.
bg_BG: Този курс е премахнат от програмите на избраните учащи.

en: This course is not graded.
bg_BG: Този курс не се оценява.

en: This course meets on %s.
bg_BG: Този курс започва на %s.

en: This is a restricted network. Use of this network, its equipment, and resources is monitored at all times and requires explicit permission from the network administrator and %s. If you do not have this permission in writing, you are violating the regulations of this network and can and will be prosecuted to the full extent of the law. By continuing into this system, you are acknowledging that you are aware of and agree to these terms.
bg_BG: Това е мрежа с ограничен достъп. Използването на тази мрежа, нейното оборудване и ресурси се наблюдава през цялото време и изисква разрешение от мрежов администратор и %s. Ако Вие нямате такова разрешение в писмен вид, Вие нарушавате правомерното използване на тази мрежа и може, и ще бъдете третирани с цялата строгост на закона. Прониквайки вътре в тази мрежа, Вие декларирате, че сте запознати и сте съгласни с тези условия.

en: This period does not meet in the marking period of the selected date.
bg_BG: Този период не обхваща периода на оценяване на избраната дата.

en: This period does not meet on the selected date.
bg_BG: Този период не обхваща избраната дата.

en: This person has no information in the system.
bg_BG: Няма данни за този човек в системата.

en: This school does not have a default calendar!
bg_BG: Това училище няма календар по подразбиране!

en: This school has been modified.
bg_BG: Училището беше пренастроено.

en: This school has more than one default calendar!
bg_BG: Това училище има повече от един календар по подразбиране!

en: This section is already full.
bg_BG: Тази секция вече е пълна.

en: This student does not have a valid Meal Account.
bg_BG: Този Учащ няма валидна сметка за хранене.

en: This student doesn't have an address.
bg_BG: Този учащ няма адрес за контакт.

en: This student is already scheduled into this course.
bg_BG: Този учащ вече е записан за този курс.

en: This user does not have a Food Service Account.
bg_BG: Този потребител няма сметка за Хранене.

en: This user does not have a Meal Account.
bg_BG: Този Учащ няма сметка за хранене.

en: Thursday
bg_BG: четвъртък

en: Time In
bg_BG: Час влизане

en: Time Out
bg_BG: Час излизане

en: Timeframe
bg_BG: Интервал време

en: Title
bg_BG: Название

en: To
bg_BG: До

en: To Contacts
bg_BG: До контакти

en: To Student
bg_BG: До учащ

en: To assign permissions to this user, either change the permissions for this profile using the %s setup or change this user to a user with custom permissions by using %s.
bg_BG: За да дадете права на този потребител е необходимо да промените правата за този профил чрез настройките %s или да промените този потребител на потребител с индивидуални права използвайки %s.

en: To the parents of
bg_BG: До родителите на

en: Too many Failed Login Attempts.
bg_BG: Твърде много неуспешни опити за влизане.

en: Top
bg_BG: Нагоре

en: Total
bg_BG: Общо

en: Total Count
bg_BG: Общ брой

en: Total Eligible
bg_BG: Общо допустими

en: Total Participants
bg_BG: Общо участници

en: Total from Expenses
bg_BG: Общо разходи

en: Total from Fees
bg_BG: Общо от такси

en: Total from Incomes
bg_BG: Общо приходи

en: Total from Payments
bg_BG: Общо от плащания

en: Total from Salaries
bg_BG: Общо от заплати

en: Total from Staff Payments
bg_BG: Общо плащания на персонала

en: Total from Student Payments
bg_BG: Общо плащания от учащи

en: Total of Balances
bg_BG: Общо за Баланси

en: Totals
bg_BG: Общо

en: Transaction | Transactions
bg_BG[0]: транзакция
bg_BG[1]: транзакции

en: Transaction Item
bg_BG: Транзакция

en: Transaction Type | Transaction Types
bg_BG[0]: тип транзакция
bg_BG[1]: типа транзакции

en: Transactions
bg_BG: Транзакции

en: Transactions Report
bg_BG: Отчет транзакции

en: Transcripts
bg_BG: Справки

en: Transfer
bg_BG: Банков превод

en: Tuesday
bg_BG: вторник

en: Type | Types
bg_BG[0]: тип
bg_BG[1]: типа

en: Unfilled Request | Unfilled Requests
bg_BG[0]: неизпълнена заявка
bg_BG[1]: неизпълнени заявки

en: Unfilled Requests
bg_BG: Непопълнени заявки

en: Ungraded
bg_BG: Неоценена

en: Ungroup by Family
bg_BG: Отгрупиране по семейства

en: Unlocked
bg_BG: Отключен

en: Unscheduled Student | Unscheduled Students
bg_BG[0]: учащ без програма
bg_BG[1]: учащи без програма

en: Unweighted
bg_BG: Непретеглен

en: Unweighted GP Value
bg_BG: Непретеглена оценка

en: Unweighted GPA
bg_BG: Среден успех (непретеглен)

en: Unweighted Grade Points
bg_BG: Непретеглени точки за оценяване

en: Up
bg_BG: Нагоре

en: Upcoming Assignment | Upcoming Assignments
bg_BG[0]: предстоящо задание
bg_BG[1]: предстоящи задания

en: Update
bg_BG: Промяна

en: Updated Parent Account
bg_BG: Промяна профил на родител

en: Usage
bg_BG: Ползване

en: Use Gradebook Grades
bg_BG: Използване оценките от дневника

en: Use Last Year's if Missing
bg_BG: Използване от последна година, ако липсва

en: Use Semester Comments instead of Quarter Comments
bg_BG: Използване коментари от семестри вместо от тримесечия

en: Use at this school
bg_BG: Използване в това училище

en: Use letter and percent grades
bg_BG: Използване оценки с букви и проценти

en: Use letter grades only
bg_BG: Използване само на оценки с букви

en: Use percent grades only
bg_BG: Използване само на оценки с проценти

en: Use the Choose link of the Course widget (under Scheduling) to select a Course Period.
bg_BG: Използвайте връзката Избор от джаджата Курсове (раздел Програма) за да изберете период на курса.

en: User | Users
bg_BG[0]: потребител
bg_BG[1]: потребителя

en: User Account
bg_BG: Потребителски профил

en: User Field
bg_BG: Потребителско поле

en: User Field Category
bg_BG: Категория потребителско поле

en: User Fields
bg_BG: Потребителски данни

en: User ID
bg_BG: Ид. на потребител

en: User Info
bg_BG: Информация за потребител

en: User List
bg_BG: Списък потребители

en: User Permissions
bg_BG: Позволения на потребител

en: User Photo
bg_BG: Снимка на потребителя

en: User Profile
bg_BG: Профил на потребителя

en: User Profiles
bg_BG: Потребителски профили

en: User Transaction w/o School | User Transactions w/o School
bg_BG[0]: транзакция на потребител(и) без избрано училище
bg_BG[1]: транзакции на потребител(и) без избрано училище

en: User Widgets
bg_BG: Потребителски джаджи

en: Username
bg_BG: Потребителско име

en: Users
bg_BG: Потребители

en: Users of that profile will retain their permissions as a custom set which can be modified on a per-user basis through %s.
bg_BG: Потребителите с този профил ще запазят правата си като индивидуални, които могат да бъдат променяни поотделно чрез %s.

en: Utilities
bg_BG: Инструменти

en: Value
bg_BG: Стойност

en: View Online
bg_BG: Преглеждане онлайн

en: Visible Between
bg_BG: Видимост от

en: Visible To
bg_BG: Да се вижда от

en: Waive
bg_BG: Освобождаване

en: Waived
bg_BG: Освободен

en: Waiver
bg_BG: Освобождаване

en: Warning
bg_BG: Внимание

en: We have a problem, please contact technical support ...
bg_BG: Имаме проблем, моля съобщете на техническа поддръжка …

en: We would appreciate it if you would enter just a little bit of information about you and %s to help us out this school year. Thanks!
bg_BG: Ще ви бъдем признателни ако попълните малко информация за себе си и %s за да ни помогнете да проведем тази учебна година. Благодарим!

en: Website
bg_BG: Уебсайт

en: Wednesday
bg_BG: сряда

en: Weight Grades
bg_BG: Претегляне оценки

en: Weighted
bg_BG: Претеглен

en: Weighted GPA
bg_BG: Среднопретеглен успех

en: Welcome to %s!
bg_BG: Добре дошли в %s!

en: Welcome, %s, to the %s
bg_BG: Добре дошли, %s, в %s

en: When do you want to recalculate the daily attendance?
bg_BG: Кога бихте искали да преизчислите присъствията?

en: Widget
bg_BG: Джаджа

en: Widgets
bg_BG: Джаджи

en: With
bg_BG: Със

en: Without
bg_BG: Без

en: Workplace
bg_BG: Месторабота

en: Write
bg_BG: Писане

en: Wrong file type: %s (%s required)
bg_BG: Неправилен тип файл: %s (изисква се %s)

en: YTD
bg_BG: От началото на годината

en: Year | Years
bg_BG[0]: година
bg_BG[1]: години

en: Year End
bg_BG: Края на годината

en: Year to Date Totals
bg_BG: Общи суми от началото на годината

en: Year-to-date Daily Absences
bg_BG: Дневни отсъствия от началото на годината

en: Yes
bg_BG: Да

en: You <i>must</i> roll courses at the same time or before rolling report card comments.
bg_BG: <i>Трябва</i> да пренесете курсовете едновременно с или преди да пренесете коментарите на Докладите.

en: You <i>must</i> roll enrollment codes at the same time or before rolling students.
bg_BG: <i>Трябва</i> да пренесете кодовете за записване едновременно с или преди да пренесете учениците.

en: You <i>must</i> roll users, school periods, marking periods, calendars, and report card codes at the same time or before rolling courses.
bg_BG: <i>Трябва</i> да пренесете потребителите, учебните периоди, периодите за оценяване, календарите и кодовете на Докладите едновременно с или преди да пренесете курсовете.

en: You <i>must</i> roll users, school periods, marking periods, calendars, attendance codes, and report card codes at the same time or before rolling courses.
bg_BG: <i>Трябва</i> да пренесете потребителите, учебните периоди, периодите на оценяване, календарите, кодовете за присъствия и кодовете на Докладите едновременно с или преди да пренесете курсовете.

en: You already have taken attendance today for this period.
bg_BG: Вие вече въведохте присъствие за този ден.

en: You are a <b>Parent</b> on the system.
bg_BG: Вие сте <b>Родител</b> в тази система.

en: You are a <b>Student</b> on the system.
bg_BG: Вие сте <b>Учащ</b> в тази система.

en: You are a <b>Teacher</b> on the system.
bg_BG: Вие сте <b>Преподавател</b> в тази система.

en: You are an <b>Administrator</b> on the system.
bg_BG: Вие сте <b>Администратор</b> на системата.

en: You are not allowed to access this assignment.
bg_BG: Нямате достъп до това задание.

en: You are not currently in a marking period
bg_BG: В момента не сте в период на оценяване

en: You are not in the current Quarter.
bg_BG: Вие не сте в текущото тримесечие.

en: You can edit these grades.
bg_BG: Можете да редактирате тези оценки.

en: You can edit this attendance
bg_BG: Можете да редактирате това присъствие

en: You can not edit these grades.
bg_BG: Можете да редактирате тези оценки.

en: You can only enter eligibility from %s %s to %s %s.
bg_BG: Можете да въведете изисквания за извънкласни дейности само от %s %s до %s %s.

en: You cannot edit this attendance
bg_BG: Не можете да редактирате това присъствие

en: You cannot enter grades for this course period.
bg_BG: Не можете да въвеждате оценки за тази този период на курса.

en: You cannot schedule a student into that course during this marking period.
bg_BG: Не можете да добавите учащ в този курс по времето на този период на оценяване.

en: You cannot schedule a student into this course during this marking period.
bg_BG: Не можете да добавите учащ в този курс по времето на този период на оценяване.

en: You cannot take attendance for this course period.
bg_BG: Не можете да въвеждате присъствате в този период на курса.

en: You cannot take attendance for this period on this day.
bg_BG: Не можете да въвеждате присъствие за този период на този ден.

en: You cannot take meal counts for this period.
bg_BG: Не може да получите брой хранения за този период.

en: You have a <b>negative</b> food service balance of <span style="color:red">%s</span>
bg_BG: Имате <b>отрицателен</b> баланс за хранене <span style="color:red">%s</span>

en: You have missing attendance data
bg_BG: Имате пропуснати данни за присъствие

en: You have students with food service balance below %1.2f - please deposit at least the Minimum Deposit into you children's accounts.
bg_BG: Имате учащи с баланс за храна под %1.2f - моля, внесете минимален депозит в сметката му.

en: You have successfully installed %s.
bg_BG: Вие успешно инсталирахте %s.

en: You have taken lunch counts today for this period.
bg_BG: Днес вече сте взели броя обеди за този период.

en: You must accept cookies to use %s.
bg_BG: Трябва да приемете бисквитките за да използвате %s.

en: You must choose a course.
bg_BG: Трябва да изберете курс.

en: You must choose an activity.
bg_BG: Трябва да изберете дейност.

en: You must choose at least one course period.
bg_BG: Трябва да изберете поне един курсов период.

en: You must choose at least one field
bg_BG: Необходимо е да изберете поне едно поле

en: You must choose at least one field and one student
bg_BG: Трябва да изберете поне едно поле и един учащ

en: You must choose at least one period and one student.
bg_BG: Трябва да изберете поне един период и един учащ.

en: You must choose at least one student and one marking period.
bg_BG: Трябва да изберете поне един учащ и един период за оценяване.

en: You must choose at least one student.
bg_BG: Необходимо е да изберете поне един учащ.

en: You must choose at least one user
bg_BG: Необходимо е да изберете поне един потребител

en: You must have javascript enabled to use %s.
bg_BG: JavaScript трябва да е включен за да използвате %s.

en: You must set the <b>test mode email</b> or have a user email address to use this script.
bg_BG: Необходимо е да настроите <b>e-mail за тестови режим</b> или да имате зададен e-mail на потребителя за да използвате този скрипт.

en: You now have a <b>negative balance</b> below the allowed minimum.  Please send in the negative balance plus %T.  THANK YOU!
bg_BG: Вече имаш <b>отрицателен баланс</b> под разрешения минимум. Моля внеси отрицателния баланс плюс %T.  Благодарим ти!

en: You now have a <b>negative balance</b> in your lunch account. Please send in the negative balance plus %T.  THANK YOU!
bg_BG: Вече имаш <b>отрицателен баланс</b> по твоята сметка за обяд. Моля внеси отрицателния баланс плюс %T.  Благодарим ти!

en: You will be notified when it has been verified by a school administrator.
bg_BG: Ще бъдете уведомени, когато бъде проверена от администратор на училището.

en: You will then be able to log in.
bg_BG: След това ще можете да влизате в сайта.

en: You're not allowed to use this program!
bg_BG: Нямате разрешение да ползвате тази програма!

en: Your Address
bg_BG: Вашият адрес

en: Your Name
bg_BG: Вашето име

en: Your Room
bg_BG: Вашата стая

en: Your account has been created.
bg_BG: Вашата регистрация беше създадена.

en: Your account has not yet been activated.
bg_BG: Вашата регистрация още не е активирана.

en: Your child has been registered.
bg_BG: Вашето дете беше реистрирано.

en: Your current password was incorrect.
bg_BG: Текущата Ви парола беше коригирана.

en: Your last login was <b>%s</b>.
bg_BG: Последното Ви влизане беше на <b>%s</b>.

en: Your lunch account is getting low.  Please send in at least %P with your reminder slip.  THANK YOU!
bg_BG: Твоята сметка за обяд намалява. Моля внеси поне %P с твоята напомняща разписка. Благодарим ти!

en: Your new password was saved.
bg_BG: Новата Ви парола е съхранена.

en: Your parents have been registered.
bg_BG: Твоите родители бяха регистрирани.

en: Your password must be stronger.
bg_BG: Паролата Ви трябва да е по-сложна.

en: Your preferences were saved.
bg_BG: Вашите предпочитания бяха запазени.

en: Zip
bg_BG: Пощ. код

en: Zip Code
bg_BG: Пощенски код

en: Zipcode
bg_BG: Пощ.код

en: also delete
bg_BG: също да бъдат изтрити

en: and all fields in the category
bg_BG: и всички полета от категорията

en: for checkboxes: Y
bg_BG: за отметки: Y

en: her
bg_BG: нейния

en: his
bg_BG: неговия

en: his/her
bg_BG: неговия/нейния

en: of %d pages.
bg_BG: от %d страници.

en: of, the, a, an, in
bg_BG: от, на, в, във, с, със, до, при, над, под

en: or select previous meal
bg_BG: или изберете предходно хранене

en: remove access to
bg_BG: премахване на достъп до

en: starts with
bg_BG: започва с

en: student from that user
bg_BG: учащ за този потребител

en: this marking period to date
bg_BG: от началото на текущия период на оценяване

en: this school year to date
bg_BG: това училище от началото на годината

en: this semester to date
bg_BG: от началото на срока

en: to
bg_BG: до

en: version %s
bg_BG: версия %s

en: your child
bg_BG: вашето дате

en: your parents
bg_BG: твоите родители

en: ден с %s
bg_BG: дни с %s
